KĀZAS

Sveiki!
Priecājamies ka gatavojaties kāzām – tas ir lieliski! Labs laiks, kad realizēt daudz traku ideju un tai pašā laikā mēģināt neiztērēt milzums finanšu līdzekļu. Ja esat nonākuši šeit, tad droši vien esat ķērušies klāt pie saviesīgās daļas organizēšanas. Vēlamies dalīties savā pieredzē, kura var Jums palīdzēt saprast kas un kā.

Izklaižu izvēle kāzās

Piedāvājumā ir milzum daudz dažādu izklaižu, kuras organizē vedēji vai kāzu vadītāji – konkursi, jautri uzdevumi, burvju mākslinieki utt., taču visa pamats un izdošanās atslēga ir muzikālais noformējums + pašu aktīva iesaistīšanās. Pamatā ir 3 standartvarianti – dzīvā mūzika, dzīvā mūzika + DJ un tikai DJ. Katram no variantiem savi plusi un mīnusi, tāpāc papētīsim smalkāk.

Kāzu muzikanti

Labi kāzu muzikanti spēs uzburt dzīvīgu un jautru kāzu atmosfēru un ja ir rocība – neaizstājama vērtība. Muzikantu izvēlē gan ļoti jārēķinās ar repertuāra ierobežojumiem, labi jāpārzin viesu gaume un jāpārliecinās par muzikantu profesionālo varējumu – neviens muzikants “uz sitiena” nenospēlēs ne Queen, ne Beyonce, taču laicīgi saskaņojot repertuāru – iespējams ir viskautkas! Kārtīga kāzu muzikantu blice uzraus “Es nenācu šai vietā(i)” tā ka zeme līgosies, taču funk/jazz noskaņu gribēdami nespēs radīt – un otrādi. Tāpēc izvēloties jāvērtē ar vēsu prātu un skaidri apzinoties ko gribat un ka vakara gaitā neko diži mainīt nevarēs.
Ne mazāk svarīga lieta – muzikantu sastāvs. Īstenībā ļoti komplicēts aspekts – ne vienmer vairāk ir labāk, taču arī “mazie sastāvi” ļoti bieži balansē uz robežas “labāk būtu ņēmuši DJ”. Mūsuprāt 4-5 muzikantu sastāvs ir kāzu vajadzībām visatbilstošākais. Vēl svarīga padarīšana muzikantu lietā ir bungu pozīcija – dzīvās vai bungmašīna. Dzīvās bungas protams ir krieeeetni labāka štelle, taču ir arī savi zemūdens akmeņi. Bungas nevar nogriezt klusāk – tapēc svarīgu lomu šai aspektā spēlē telpas lielums un akustiskās īpatnības + izvietojums. Ir protams risinājumi (akustiskie vairogi utml.) kā “pieklusināt buņģieri”, taču lielākā daļa atbildības gulstas uz pašu bundzenieku – bungu komplekta izvēle + spēles stils. Otra, ne mazāk svarīga komponente bez mākslinieciskās – tehniskā. Ja izvēle krīt uz muzikantiem, tad jārēķinās ka vairāk par 4 setiem (4x45min) neviens kvalitatīvi nospēlēt nesēs, tapāc agri vai vēlu (sākumā un beigās) būs jādomā kas cits. Ir 2 varianti – a) aparatūru nodrošina paši muzikanti, taču pēc uzstāšanās ar visu skaņu brauc prom un jūs izmantojat kaut ko pašu sarūpētu, taču tas gulstas uz vedēju, viesu, radu pleciem, kuri būtībā ir uzlūgti svinēt 🙂 b) tehniku nodrošina apskaņošanas kompānija un tehnika paliek tik ilgi, cik norunāts.

Kāzu muzikanti + DJ

Pats labākais un arī pats dārgākais variants. Var realizēt dažādus “pop-up” pasākumus – sagaidīšanu, mičošanu arā, atraktīvas pauzes starp mūziķu setiem un daudz ko citu, kur vajadzīgas divas paralēlas darbības vai vienkārši iedot brītiņu māksliniekiem atpūsties.

Kāzu DJ

Vislētākais, taču ne vissliktākais variants. Viss atkarīgs no DJ un publikas gaumju saderības un tā cik iepriekš paši būsit izrunājuši. Vislabāk ir sagatavot pēc iespējas garāku dziesmu sarakstu DJ, kuras gribētu dzirdēt – tas palīdzēs gan izprast jūsu vēlmes un gaumi, gan atvieglos DJ darbu un nebūs garš “taustīšanās” periods kamēr tiek uzķerts īstais vilnis. Tāpat repertuāra izvēlē jārēķinās ar vecumu starpību draugiem un radiem. Jāatceras ka vecākiem tie ir tikpat lieli svētki kā jaunlaulātajiem! Dj pie gadijuma var vedējiem palīdzēt ar konkursu u.c. ambrāžu vadīšanu vai komentēšanu, var nodrošināt apskaņošanu laulību ceramonijas laikā vai palīdzēt pārvērst par izkaidējošu pasākumu nākamo – “lounge” dienu.

DAŽĀDI “SĪKUMI”

Kāzām nevajadzētu izvēlēties pārāk plašas, leņkveida vai sadalītas telpas. Pārāk plašas telpas sadārdzina apskaņošanu, izgaismošanu un tajās grūti noķert kopābūšanas sajūtu ar jauno pāri. Vēl lielāka kļūda ir leņkveida vai citas deju telpas izvēle – lai saviesīgā daļa izdotos visam jānotiek vienā telpā – gan ēšanai, gan dejām. Būtu labi kāda kāzu spēle viesu satuvināšanai, taču pārāk ar tām aizrauties arī nevajag. Stundas laikā viena aktualitāte 10-15 min. ir pietiekoši. Laba lieta ir kopīgs viesu un jaunā pāra iepriekš sagatavots priekšnesums.

kāzu djkāzu ceramonijakāzu djkāzas

Call Now

Back to Top